Kolečka a další náhradní díly HanseLifter

Dodáváme náhradní díly pro všechny naše paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a další manipulační techniku.

Základní kriéria při výběru koleček

Při výběru správných koleček na vaše manipulační zařízení rozhoduje celá řada faktorů. Rádi vám pomůže s výběrem vhodného typu.

 

Typy koleček

 

Řídící kolečka
Podpůrná kolečka
Vidlicová kolečka
Otočná kolečka
Statická kolečka
Řídící kolečka
Podpůrná kolečka
Vidlicová kolečka
Otočná kolečka
Statická kolečka

 

 

Výběrová kritéria pro kola

 

Kapacita


Zatížitelnost válečků a koleček je odvozena od hmotnosti a nosnosti zařízení.

 

Otřes


Ve své každodenní práci jsou kolečka vystavena extrémnímu zatížení např. při transportu přes různé nerovnosti, hrboly a výmoly. Aby nedocházelo k poškození pojezdové části, měli byste zvolit při práci na nerovném terénu válečky a kolečka s elastickými běhouny, např. z polyuretanu nebo gumy.

 

Vlivy prostředí


Dalším kritériem jsou vnější vlivy, které mohou ovlivnit kola a kolečka. Kromě tepla, chladu nebo vlhkosti je to i vliv různých chemických materiálů. Podrobný seznam lze nalézt v tabulce specifikací..


Materiály koleček a válečků


Nylonová kolaNylonová kola
Jsou vhodná pro tvrdé, hladké povrchy a především při přepravě těžkých břemen. Nylonová kola se používají ve většině případů a nezanechávají žádné stopy.


Polyuretanová kola
Polyuretanová kolaProvoz na polyuretanových kolečkách je tišší než na nylonových kolečkách a je vhodný pro bezpečnou manipulaci na rampách nebo na hladkém povrchu. Také mají nižší valivý odpor než kolečka z nylonu.

Gumová kolečka
Gumová kolaDíky své měkkosti by neměla být používána pro transport těžších břemen. Jsou vhodná pro transport na mokrých a kluzkých površích a tam, kde je vyžadován tichý provoz.

 

 This file was downloaded with an evaluation copy of the SuperBot Offline Browser. This message is not added by licensed copies of SuperBot.